Zdenka

Narodila se 23. 4. 1982 (svátek slaví podle slovenského kalendáře - 23. září) do rodiny zvonaře. Pochází z Žarnovické Huti. Má sestru a bratra. V patnácti letech ji velká touha zpívat odvedla do Bratislavy, kde začala studovat na konzervatoři obor operní zpěv u profesorky Malatincovej, z něhož roku 2001 maturovala.

V devatenácti letech putovala z rodného Slovenska až do Prahy. Uspěla v konkurzu divadla Broadway a v roce 2002 debutovala v muzikálu Kleopatra rolí Octávie. Od července téhož roku alternuje se zpěvačkou Radkou Fišarovou roli Edith Piaf v tanečním muzikálu Edith:vrabčák z předměstí, který se hrál např. v pražském Divadle v Dlouhé.

V roce 2003 se návštěvníkům Broadwaye představila už v druhém muzikálu, tentokrát v Rebelech, kde ztvárnila hned dvě role – Terezu a Julču. Kromě toho dodatečně nastoupila do muzikálu Olympic aneb Jak se lítá vzhůru a v dalším broadwayském muzikálu Tři mušketýři alternovala roli Constance.

Momentálně studuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka u profesora Eduarda Klezly obor muzikál, dělí se s Luciou Šoralovou a Dashou o hlavní ženskou roli Rebeky v muzikálu Golem, který se hraje v divadle Hybernia a v pražské broadwayské Angelice vystupuje jako Madame de Montespan.

Zdenka také proniká do oblasti režírování. V březnu 2007 vyhrála na festivalu Vysněná zem cenu Střípek snu za niternost filmu Anežka. Dále například vytvořila videoklip své "golemácké" kolegyni Olze Lounové.

 
 

Dotazník:

Oblíbená květina: fialky a slunečnice

Oblíbená kniha: od Amelie Nothomb, M. Bulgakova, Čtyřnohá vrána od Daniila Charmse

Oblíbená barva: všechny kromě šedé

Oblíbený sport: běhání a ping pong

Oblíbený film: Shining od Kubricka a Le fabuleux Destin d'Amelie Poulain:)

Oblíbený nápoj: zázvorová limonáda

Oblíbené jídlo: halušky a paella

Oblíbený herec: Bill Murrey a Johny Depp

Oblíbená herečka: Meryl Streep a Emília Vašáryová

Oblíbená zpěvačka: Kiri te Kanawa

Oblíbený zpěvák: Peter Adamov